सबै राजनैतिक दलले कोशी प्रदेश सरकारलाई समर्थन गर्नुपर्छ : एमाले अध्यक्ष ओली

विराटनगर १७ असोज । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले कोशी प्रदेशको वर्तमान सरकारलाई सबै राजनीतिक दलहरुले समर्थन गर्नु पर्ने बताउनु भएको छ ।

विराटनर विमानस्थलमा आज सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै उहाँले प्रदेश मध्यावधि निर्वाचनमा जानु उचित नभएकोले त्यसतर्फ सबै राजनीतिक दलहरुले ध्यान दिनु पर्नेमा जोड दिनु भयो । अध्यक्ष ओलीले प्रदेश मध्यावधि निर्वाचनमा जानु भनेको अनावश्यक, अस्थिरता, खर्चालु भएको बताउँदै निर्वाचन भएमा अन्य दलको सिट सङ्ख्या घट्ने र एमालेको थप १५ सिट वृद्धि गर्ने दावी गर्नु भयो । मुलुकमा जातिय धार्मिक विद्धेश फैलाउने कार्य गलत भएको चर्चा गर्दै उहाँले यसले राष्ट्र र जनताको हित नगर्ने बताउनु भयो ।

अध्यक्ष ओलीले देशमा साप्रदायिक अतिवाद फैलाउनु ज्यादै नराम्रो कार्य भएको चर्चा गर्दै कोही कसैको गलत मनसायलाई नेपालका विविधता युक्त समाजले पुरा हुन नदिने प्रष्ट पार्नु भयो । अध्यक्ष ओलीले मुलुकमा हिन्दु राष्ट्र स्थापना संसदको दुई तिहाईबाट मात्र निर्णय हुनेसक्ने बताउनु भयो । उहाँले गणतन्त्रका विरुद्ध मुलुकभरिवाट तीन /चार हजारको भीड जम्मा गर्नु कुनै ठूलो कुरा नभएको चर्चा त्यो पैसावालाको भीड मात्र भएको प्रष्ट पार्नु भयो ।

अध्यक्ष ओलीले कोशी प्रदेश अधिवेशनवाट निर्वाचित पदाधिकारीहरु गुटउपगुट नभई सम्पूर्ण संस्थागत भएको विचार राख्नु भयो ।